• Puzzle węchowe kostka zestaw do noseworku

Symbol: 541

   

Brak towaru
170.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 - 120 godzin
Cena przesyłki 14
Paczkomaty InPost 14
Kurier InPost 16
Dostępność Brak towaru

Nuda w domu? Nie masz pomysłu na zabawy węchowe, które nie będą skupiały się na jedzeniu? Twój pies może szukać nie tylko przysmaków. Naucz go rozpoznawać zapach kory cynamonu, skórki pomarańczy, goździków, czy wacika z kilkoma kropelkami olejku eterycznego.

Psy kochają pracować nosem. Jest to dla nich naturalne i przyjemne. Takie zajęcie jest nie tylko nietypowym urozmaiceniem dnia, ale także dużym wysiłkiem umysłowym. Przy prawidłowo poprowadzonym treningu, każda odnaleziona próbka to satysfakcja tak dla psa jak i jego opiekuna. Dlatego właśnie taki sposób wspólnego spędzania czasu zaowocować może wieloma korzyściami - od zaspokojenia gatunkowych potrzeb naszego pupila, po zacieśnianie więzi między psem i przewodnikiem.

Puzzle węchowe niemieckiej marki Procyon stanowią świetną podstawę do nauki rozpoznawania zapachów. Ich wieloelementowość pozwala na przeprowadzanie nauki metodą małych kroków i zagwarantowanie psu osiągnięcia sukcesu na każdym jej etapie.

Każdy z zestawów puzzli składa się z baz wykonanych z pianki o wysokiej gęstości. W każdej z nich znajduje się miejsce przeznaczone na umieszczenie pojemnika z pokrywką. Jeden z pojemników przeznacz na wybraną przez siebie próbkę zapachową (pamiętaj, aby próbkę umieszczać konsekwentnie w jednym pojemniku). Liczbę pojemników pustych uzależniaj od poziomu trudności, jaki chcesz osiągnąć, zmieniaj położenie pojemnika z próbką.

Zestaw ten stwarza najwięcej możliwości pod względem kształtów, które można z niego ułożyć. Pozwala on stworzyć tak szereg puzzli z pojemnikami do odnalezienia próbki, jak i rozgałęzione kształty oraz sześcian. Ta ostatnia opcja stanowi szczególne wyzwanie, ponieważ pojemnik z próbką może zmieniać położenie zależnie od tego, jak pies obróci puzzle, a przez to ciężej zidentyfikować skąd rozchodzą się cząsteczki zapachowe. Puzzle nie muszą być złączone - możesz rozkładać je także osobno, w różnych odległościach, co dodatkowo urozmaici zabawę. Niektóre psy, w trakcie nauki detekcji zapachów, mają tendencję do podejmowania prób przewracania pojemników pyskiem, pacania ich łapą. Dzięki puzzlom, nawet gdy są rozłączone, pojemniki są stabilne, co pomaga w przeprowadzeniu treningu.

W tym zestawie znajduje się 6 baz z nietoksycznej pianki, oraz 6 plastikowych pojemników, a takżekliker, który stanowi niezastąpioną pomoc w precyzyjnym wskazywaniu psu pożądanych zachowań.

Pojedyncza baza ma wymiary 17 x 17 x 2 cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie