Każdy z naszych psich podopiecznych jest różny. Jedne psiaki uwielbiają aktywną zabawę na świeżym powietrzu, gdzie mogą się swobodnie wybrykać i zmęczyć. Inne cenią sobie bardziej wysiłek intelektualny, który potrafi zająć im masę czasu i korzystnie wpłynąć na ich rozwój. Oczywiście obie te aktywności są wskazane dla każdego psiaka, jednak zabawki edukacyjne DOGLOG skupiają się na rozwoju intelektualnym naszych psich podopiecznych.

Łamigłówki i zabawki edukacyjne doskonale sprawdzają się podczas zabawy w domu – zarówno podczas deszczowej pogody, jak i przy braku czasu na długi spacer – oraz na świeżym powietrzu jako kolejna z form wspólnej zabawy z psiakiem.

Zabawki edukacyjne DOGLOG produkowane są przez małą, rodzinną firmę w Czechach, dzięki czemu każda zabawka wykonana jest z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Zabawki te wykonywane są ręcznie z najwyższej jakości drewna i materiałów ekologicznych. Pozbawione są wszelkich substancji szkodzących zdrowiu naszego psiaka. Dzięki temu nasz podopieczny może swobodnie oddawać się zabawie bez naszych obaw o jego zdrowie.

Firma DOGLOG posiada w swojej ofercie 7 rodzajów zabawek edukacyjnych i łamigłówek dla psa dostępnych w sklepie berniuszek.pl. Każda zabawka posiada inny stopień trudności, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni model do poziomu doświadczenia naszego psiaka. Wiele wariantów zabawek to wiele wariantów zabawy – każdy model posiada inne zagadki do rozwiązania, dzięki czemu nasz psiak będzie miał zajęcie na długi czas.

 

Najważniejsze zalety zabawek edukacyjnych DOGLOG:

  • Zabawa i edukacja: pozytywny wpływ na rozwój młodych psów – wpływa na rozwój mózgu i poprawia ich wyobraźnię oraz analityczne myślenie, dodatkowo eliminuje problem gryzieniem kabli, mebli itp. oraz stanowi doskonałą zabawę poprawiającą nasze więzi z psiakiem
  • Rozwój behawioralny: minimalizuje wiele zaburzeń psychicznych naszych pupili takich jak: depresja spowodowana nudą, zachowania demonstracyjne (gryzienie, agresja), różnego rodzaju zachowania zaborcze wynikające z braku więzi z opiekunem
  • Obszar geriatryczny: poprawia zdolność logicznego myślenia i funkcjonowanie kory mózgowej, zmniejsza pogłębianie się demencji i funkcji zwyrodnieniowych, aktywizacja psiaka w każdym wieku, niweluje uczucie nudy starszych psów nieposiadających możliwości do innych aktywności
  • Obszar rehabilitacji: pozytywnie wpływa na powrót do zdrowia psiaków z problemami neurologicznymi i zaburzeniami funkcjonowania mięśni, kręgosłupa i orientacji w przestrzeni, dodatkowo uwolnienie endorfin podczas zabawy ma pozytywny wpływ na szybszy powrót do zdrowia.